PODSUMOWANIE IV KONFERENCJI APTOS


IV Konferencja Aptos

20-21.05.2017 r.
Lux Med/Hotel Marriot/Warszawa

 

Aptos – nici do zadań specjalnych. Kompleksowa korekta trudnych okolic twarzy i ciała” to tytuł już czwartej edycji Konferencji Aptos, która odbyła się w klinice Lux Med w Warszawie i zgromadziła zacną grupę chirurgów plastycznych, dermatologów oraz lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną.

 

Wydarzenie zorganizowała firma Aesthetic Concept – polski dystrybutor produktów Aptos – realizując tym samym plan pogłębionego szkolenia dla lekarzy w zakresie technik liftingu i biorewitalizacji obszarów twarzy i ciała za pomocą nici. W trakcie Konferencji zaprezentowane zostały możliwości zabiegowe nici Aptos na podstawie czteroletniego doświadczenia dr Bożeny Jendrysik – chirurga II stopnia, certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej
i Międzynarodowego Trenera Technik Aptos, specjalizującej się w zabiegach medycyny estetycznej, szczególnie w technikach z nićmi Aptos, lipofilingu metodą Puregraft i liposukcji.

 

Konferencja podzielona była na panel teoretyczny oraz praktyczny, w którym zabiegi były na żywo transmitowane w sali konferencyjnej, wzbogacone o fachowy komentarz i odpowiedzi międzynarodowego trenera Aptos dr Bożeny Jendrysik.

 

Podczas pierwszego dnia zgromadzeni lekarze mogli zapoznać się m.in. z zabiegami wykonywanymi na pacjentce z porażeniem nerwu twarzowego, korektą małżowin usznych za pomocą nici stałych, zabiegiem liftingującym i biorewitalizującym, zabiegiem liposukcji strzykawkowej oraz rewitalizacją okolic oka.

 

Drugi dzień poświęcony był zabiegom medycyny estetycznej w obszarach takich jak podbródek, linie marionetki, czy tzw. "chomiki". Prezentowane były zabiegi małoinwazyjne, głównie z nićmi wchłanialnymi, czyli technikami bardzo popularnymi w gabinetach medycyny estetycznej.

 

Poza marką Aptos lekarze chętnie korzystali z możliwości zapoznania się z urządzeniem 3D LifeViz Mini, którym wykonano zdjęcia wszystkim pacjentom. System 3D LifeViz Mini jest mobilnym systemem o wysokiej wydajności, który doskonale wspiera codzienną pracę lekarza, m.in. pozwala stworzyć realistyczną rekonstrukcję obrazu w trójwymiarze oraz wizualizować efekty planowanego zabiegu.

 

Więcej informacji:

www.aestheticconcept.com.pl

 

AESTHETIC CONCEPT
BIURO SPRZEDAŻY:

ul. Hanki Czaki 2/69 01-588 Warszawa
tel. 22 415 67 92, +48 668 040 694

e-mail: biuro@aestheticconcept.pl