V Konferencja Aptos - podsumowanie


 

V Konferencja Aptos
Warszawa, 21-23.04.2018 r.

„Prezentacja nowych rewolucyjnych metod liftingu i odmładzania twarzy i ciała” to tytuł przewodni V Konferencji Aptos, która odbyła się w dnaich 21-23 kwietnia br. w klinice Lux Med oraz w centrum szkoleniowym Nova Group w Warszawie. Jak co roku, organizatorem konferencji była firma Aesthetic Concept - dystrybutor produktów Aptos na rynku polskim.


W związku z dużą dynamiką wprowadzania na rynek nowości asortymentowych przez firmę Aptos, konferencja była dogodnym momentem, aby podzielić się informacjami z jej uczestnikami, którymi byli głownie lekarze dermatolodzy, chirurdzy, chirurdzy plastyczni, lekarze medycyny estetycznej.

W ramach konferencji tematy zostały podzielone na dwa panele: ”Estetyka twarzy i ciała” oraz „Ginekologia estetyczna”.

Panel I konferencji –„Estetyka twarzy i ciała” - to dwudniowe wykłady i warsztaty prowadzone przez światowej klasy trenera technik Aptos – dr Nino Kobaladze.

W części teoretycznej dr Kobaladze przedstawiła metody i korzyści stosowania nici Aptos oraz nowości wprowadzone już na rynek i będące w planach wprowadzenia w perspektywie najbliższych  miesięcy. Zabiegi Aptos znane są na całym świecie ze swej skuteczności w odmładzaniu twarzy i ciała. Koncentrują się na niwelowaniu podstawowych objawów procesu starzenia takich jak opadanie tkanek oraz utrata elastyczności skóry, które zaburzają młodzieńcze kontury, skutkują pojawieniem się fałdów i zmarszczek oraz smutnego, zmęczonego wyglądu twarzy. Zabiegi Aptos przede wszystkim przywracają naturalny młodzieńczy wygląd, cofają lata, naprowadzając tkanki na ich pierwotne położenie, faktycznie je liftingując a także wzmacniając jakość i sprężystość skóry, za sprawą stymulacji  kolagenu. Procedury odmładzania Aptos nie maskują oznak starzenia, ale im skutecznie przeciwdziałają, niwelując przyczynę. Za taką skutecznością stoją zaawansowane technologie opracowane przez lekarzy, twórców z rodziny Sulamanidze, na co dzień pracujących z pacjentami, którzy wsłuchują się w ich potrzeby oraz obserwują i analizują efektywność podejmowanych działań przeciwstarzeniowych.

Jak wspomniała dr Nino Kobaladze, każda nowa metoda zabiegowa odpowiada na zapotrzebowanie rynku. Przeznaczona jest dla konkretnego wskazania i poprzedzona jest wnikliwą analizą procesów zachodzących w tkankach, które doprowadzają do powstania nieestetycznych deformacji. Inaczej zachowują się tkanki w miejscach silnej mimiki, narażone na ciągłą pracę mięśni na skutek chociażby uśmiechania; inaczej skóra podbródka, na którą silny wpływ ma grawitacja oraz często zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, a zupełnie innego podejścia wymagają atroficzne obszary wokół  oczu, szyja, czy strefy intymne.

Na początku 2018 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, firma Aptos wprowadziła nową nieinwazyjną, a bardzo skuteczną metodę unoszenia brwi, bez ryzyka silnego obrzęku, czy siniaków,  pozwalającą na przyblokowanie tkanek i zabezpieczenie przed opadaniem, za pomocą podskórnych kręgów wykonanych nową wersją Needle Blunt. W tym samym czasie na rynek została także wprowadzona metoda Thread Blunt, dedykowana do liftingu obwodowej części brwi.

 

 

Dr Nino Kobaladze zapewniła również, że jeszcze jesienią tego roku firma Aptos wprowadzi na rynek polski nową generację nici z kwasem hialuronowym. 

W trakcie workshopu, po części teoretycznej, dr Kobaladze zaprezentowała małoinwazyjne zabiegi liftingujące i biorewitalizaujące okolice brwi, policzki, linię żuchwy, linie marionetki, okolic brzucha. Uczestnicy konferencji jak również pacjenci, byli zachwyceni spektakularnymi efektami stosowanych metod oraz bardzo małą traumatyzacją zabiegów. Ze szczególnym uznaniem spotkała się nowa metoda Needle Blunt, która, dzięki obustronnie tępo zakończonej, elastycznej kaniuli pozwala osiągnąć skuteczne efekty unoszenia brwi bez ryzyka silnego obrzęku czy siniaków.

Panel II konferencji – workshop, którego tematem były „Skuteczne i małoinwazyjne techniki zabiegowe w zakresie zwężania pochwy i rewitalizacji stref intymnych”, odbył się w centrum szkoleniowym Nova Group. W trakcie jego trwania, dr Natalia Markowa, zaprezentowała niechirurgiczne techniki zabiegowe z użyciem nici Aptos w zakresie liftingu i rewitalizacji warg sromowych, oraz techniki łączone z zastosowaniem nici Aptos oraz kwasu hialuronowego Glamor i wypełniacza Ellanse.


Z dużym zainteresowaniem uczestników spotkały się zabiegi zwężania i rewitalizacji pochwy z zastosowaniem zaawansowanych technologii. 

Dr Zdzisław Dubnicki - specjalista ginekologii i położnictwa, zaprezentował zabieg endowaginalny z zastosowaniem urządzenia EVA, pracującego w technologii VDR – QuadriPolarnej RdioFrekwencji. Jak zapewniał dr Dubnicki, laser EVA może być stosowany do leczenia szeregu dysfunkcji narządów płciowych, przy całkowitej bezbolesności zabiegów oraz bez czasu gojenia. Czteropolarna końcówka zabiegowa urządzenia rozgrzewa tkanki, zwiększa ukrwienie, inicjuje produkcję kolagenu i elastyny. Pochwa i srom odzyskują jędrność, co wpływa na poprawę jakości życia. Zabieg jest w pełni bezpieczny, pacjentki nie odczuwają w jego trakcie jakiegokolwiek dyskomfortu, a po zabiegach wracają do aktywności życiowej i seksualnej.

Kolejnym urządzeniem wykorzystanym podczas workshopu był laser Juliet z nowoczesną technologią Er:YAG. Urządzenie to sprawdza się w skutecznym niwelowaniu problemów z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, czy utratą elastyczności pochwy. Jak stwierdził dr Robert Ankowski, który wykonywał zabieg podczas workshopu oraz posiada kilkuletnie doświadczenie w stosowaniu tego urządzenia u siebie w klinice, praca z tym urządzeniem przynosi bardzo dobre efekty w zwężaniu pochwy, redukcji atrofii pochwy i poprawie satysfakcji seksualnej. Jednorazowe głowice zapewniają pełną sterylność podczas zabiegu, a ich kształt idealnie dopasowany do fizjonomii pochwy zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjentce.

Podczas konferencji, zadbaliśmy o pełną dokumentację przed i po zabiegową pacjentów. 

Wszystkie zdjęcia do dokumentacji wykonywane były za pomocą urządzenia 3D Life Viz Mini. Jest to urządzenie, które daje możliwość oceny i analizy porównawczej w trójwymiarze przed i po zabiegu oraz pozwala wizualizować efekty planowanego zabiegu. 


Trzydniowa V Konferencja Aptos upłynęła w miłej, naukowej atmosferze przy pełnym zadowoleniu uczestników. Na kolejną edycję konferencji zapraszamy już za rok.

Danuta Gonek

AESTHETIC CONCEPT
BIURO SPRZEDAŻY:

ul. Hanki Czaki 2/69 01-588 Warszawa
tel. 22 415 67 92, +48 668 040 694

e-mail: biuro@aestheticconcept.pl