Podsumowanie Konferencji urologiczno-ginekologicznej 20 maja 2019 Warszawa


Dnia 20 maja 2019r. odbyła się II część Konferencji Aptos poświęcona ginekologii estetycznej i urologii. Podczas Konferencji zaprezentowano nowoczesny preparat na bazie polikaprolaktonu Urolon - przeznaczony do  innowacyjnej, bioresorbowalnej iniekcji, wykorzystywany do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu oraz odmładzania warg sromowych.

W części teoretycznej Dr Dennis J.A.J Oerlemans z Laurentius Hospital w Roermondzie zaprezentował nową, nieinwazyjną, potwierdzoną badaniami i bardzo obiecującą terapię Urolonem, który posiada silne właściwości wypełniające i stymulujące produkcję kolagenu typu I, zmieniając strukturę tkanek, nadaje sprężystość oraz gęstość, przywracając ich funkcjonalność. Jego działanie utrzymuje się od 18 do 24 miesięcy. Po części teoretycznej Dr Oerlemans wykonał zabieg przezcewkowego ostrzykiwania podśluzówki preparatem Urolon, w kierunku wysiłkowego nietrzymania moczu. Uczestnicy na bieżąco mogli oglądać transmisję obrazu pola zabiegowego z bloku operacyjnego Szpitala Mazovia, z uwzględnieniem wizji z cystoskopu, przebywając w pobliskiej restauracji Mamma i Papa.
Cały zabieg, prostota wykonania i innowacyjność produktu spotkały się z dużym uznaniem uczestników konferencji.

W dalszej części konferencji poświeconej Ginekologii Estetycznej Dr Tinatin Tomadze, zaprezentowała przegląd niechirurgicznych technik zabiegowych z użyciem nici Aptos w zakresie liftingu i rewitalizacji warg sromowych oraz zwężenia ujścia pochwy. Następnie zostały wykonane dwa zabiegi, przedstawiające uczestnikom różne możliwości zastosowań nici Aptos, zarówno przy zwężaniu ujścia pochwy, jak i rewitalizacji warg sromowych.

Konferencja upłynęła w naukowej i bardzo miłej atmosferze. Lekarze ginekolodzy i urolodzy zapoznali się z prezentowanym przez firmę nowym preparatem, jak również mieli możliwość wymiany opinii i doświadczeń w pracy z nićmi Aptos.

AESTHETIC CONCEPT
BIURO SPRZEDAŻY:

ul. Hanki Czaki 2/69 01-588 Warszawa
tel. 22 415 67 92, +48 668 040 694

e-mail: biuro@aestheticconcept.pl