Cera wrażliwa przestała być barierą do zastosowania intensywnych składników aktywnych w leczeniu chorób skóry i działania anti-aging.


Cera wrażliwa przestała być barierą do zastosowania intensywnych składników aktywnych w leczeniu chorób skóry i działania anti-aging. 

Branża kosmetyczna nieustanie się rozwija i oferuje szeroki wachlarz zaawansowanych zabiegów, których rezultatem jest poprawa kondycji skóry. W zależności od wymagań pacjentów i ich potrzeb gabinety kosmetyczne oferują bazową pielęgnację, opierając się na peelingach, mikrodermabrazji, po bardziej zaawansowane zabiegi laserowe, radiofrekwencję czy mikronakłuwanie, zaś medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna proponują bardziej inwazyjne, ale dające możliwość osiągnięcia szybszych rezultatów zabiegi. Jednak pomimo wielu alternatyw wśród klientów jest bardzo liczna i stale powiększająca się grupa osób, które nie znalazły idealnej terapii kosmetycznej, by poprawić kondycję swojej skóry, która jest nadmiernie reaktywna. Etiopatogeneza cery wrażliwej jest bardzo różnorodna, podrażnienia wywoływane są przez czynniki środowiskowe, ale mogą być także spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi. 

Reaktywność skóry potęguje promieniowanie ultrafioletowe, chłód, ciepło, wiatr, zanieczyszczenia środowiska, stres a także hormony towarzyszące poszczególnym etapom rozwoju szczególnie w życiu kobiet. 

Najbardziej powszechnymi symptomami wrażliwości skóry wywoływanymi przez powyższe czynniki są:

  • uczucie pieczenia
  • swędzenie skóry
  • rumień
  • ściągniecie
  • ból
  • szczypanie
  • mrowienie
  • uderzenia gorąca

 

Wrażliwość skóry to objaw stanu chorobowego dla rosacea, atopowego zapalenia skóry, trądziku pospolitego czy łojotokowego zapalenia skóry, którego nie należy ignorować w doborze terapii zabiegowej oraz pielęgnacji domowej. Towarzyszy ona innym częstym problemom skórnym wynikających z przebiegu procesów starzenia, ekspozycji na słońce, czy stylu życia. Coraz więcej osób zgłasza się do kosmetologa z zespołem różnych objawów pogorszenia jakości skóry takich jak: zmarszczki, odwodnienie, przebarwienia w korelacji ze skórą trądzikową, łojotokiem czy po prostu skórą szczególnie wrażliwą.

Chcąc pomóc pacjentom borykającym się jednocześnie z problemem nadreaktywości i profesjonalistom, zajmujących się w gabinetach niwelowaniem jej objawów, izraelska marka Noon Aesthetics opracowała innowacyjną technologię DermShield, dzięki której możliwe jest kompleksowe zastosowanie najbardziej aktywnych substancji chemicznych bez pogłębienia podrażnienia i wywoływania skutków ubocznych. DermShield hamuje przesyłanie impulsu nerwowego przez włókna c nocyceptorów, które dostały informację, że na skórze pojawiła się substancja drażniąca, o zmienionym pH. Technologia zapobiega przesyłaniu neurotransmiterów do naczyń krwionośnych, nie doprowadzając do ich rozszerzenia, tym samym skóra nie reaguje zaczerwienieniem. Mastocyty nie wydzielają histaminy, więc nie odczuwamy swędzenia, bezpośrednio po nałożeniu produktu na skórę. 

DermShield pozwala na zastosowanie w kosmeceutykach do użytku profesjonalnego i domowego najwyższych stężeń przy jednocześnie bardzo niskim pH, powstrzymując tworzenie się cytokin w keratynocytach i zapobiegając pojawieniu się neurogennego zapalenia, wywołującego dyskomfort na skórze. 


C:UsersEranDesktopללא שם.jpg

Rys. 1. Mechanizm działania technologii Dermshield

Przykładem kosmeceutyku do pielęgnacji domowej, w którym została zastosowana technologia DermShield jest krem z 25% kwasem azelainowym. Noon Aesthetics jest jedyną firmą, która stworzyła produkt o tak wysokim stężeniu tej substancji w Europie, co otwiera ogromne możliwości skutecznego leczenia pacjentów z trądzikiem i przebarwieniami, przy jednoczesnym posiadaniu wrażliwej skóry. Głównymi składowymi preparatów Noon Aesthetics są preparaty z kwasami AHA i BHA. Zapomniany i niedoceniany kwas glikolowy w postaci nanocząsteczkowego tiksotropowego żelu o stężeniu 50% i pH poniżej 1, wpływa nie tylko na wykwity skórne w terapiach trądzikowych, ale doskonale niweluje zmarszczki na uszkodzonych przez promieniowanie ultrafioletowe szyi i dekolcie. Dzięki nanostrukturalnej formule peeling działa jak 70% kwas glikolowy, penetrując niższe warstwy naskórka i stymulując skórę właściwą, a wszystko pozbawione obrzęku, opuchlizny, rozgrzania u klienta, który trafił do nas z wrażliwą, reaktywną skórą. 

Bariera nadaktywności skóry w Noon Aesthetics przestaje istnieć, działamy wielotorowo i jednocześnie na kilka towarzyszących sobie problemów. Do gabinetów trafia coraz więcej kobiet i mężczyzn z trądzikiem wieku dorosłego. Jak uniknąć farmakoterapii nie obciążając organizmu – stosując odpowiednią terapię zabiegową, podpartą codzienną aktywną pielęgnacją domową, która jest połową sukcesu zdrowej skóry. Osoby z nadmiernie wydzielającym się sebum przez rozregulowane gruczoły łojowe przesuszają skórę preparatami na bazie alkoholu, zaburzając barierę ochronną – w odpowiedzi na taki problem Noon Aesthetics proponuje krem zawierający 15% kwas mlekowy w połączeniu z ceramidami typu 2,4,6, stanowiących idealne odzwierciedlenie lipidów znajdujących się w wyższych partiach skóry. Produkt z kwasem mlekowym zapewnia odpowiednie nawilżenie, wyrównanie struktury skóry i jednoczesną odbudowę płaszcza hydrolipidowego.

Oprócz niwelowania niedoskonałości na skórze, niezwykle istotna jest eliminacja przyczyny problemu. Izraelska marka, kładzie duży nacisk na dokładny wywiad z pacjentem i holistyczne podejście w terapiach, w których doborze sugerujemy się nie tylko na tym, co widzimy obecnie, ale również jak skóra wyglądała przed laty. Ideą marki Noon Aesthetics, jest wyjście naprzeciw najbardziej wymagającym skórom. W tej chwili żadnej cery nie powinniśmy traktować jako normalnej. Działanie na wielu płaszczyznach zapewnia dobranie odpowiedniej terapii dla osoby, która zmaga się jednocześnie z suchością i wrażliwością skóry, melasmą oraz pierwszymi zmarszczkami. Eliminując jeden defekt, nie wywołujemy kaskady innych, co często zdarza się w przypadku działania peelingami kwasowymi czy wymagającymi dużej ingerencji zabiegami medycyny estetycznej wykluczając tym samym pacjentów z codziennych aktywności. Podtrzymywanie efektów uzyskanych zabiegami w gabinecie wyjątkowo aktywną pielęgnacją domową pozwala na skuteczne i trwałe rezultaty bez szkody dla najbardziej wrażliwej skóry. 

Marka Noon Aesthetics to nie tylko peelingi chemiczne, ale także maski, ampułki i preparaty, a wszystko w technologii DermShield. Rzadko zdarza się połączenie kosmetyki leczniczej z pielęgnacyjną, gdzie w gabinecie oprócz aktywnego działania na jednostki chorobowe i anti-aging, mamy okazję do relaksu, przyjemności i nie odczuwamy dyskomfortu, co pozwala na wykonywanie zabiegów również w obiektach spa & welness. Każdy etap terapii ma wyjątkowe znaczenie i jest nie do zastąpienia. 

Studium przypadku 
Obraz zawierający mężczyzna, ściana, osoba, wewnątrz

Opis wygenerowany automatycznie
Rys 2. Zdjęcia mężczyzny przed i po kuracji kosmeceutykami Noon Aesthetics

Zdjęcia przedstawiają 28 - letniego pacjenta z epizodem łojotokowego zapalenia skóry wokół nosa i trądzikiem różowatym. Mężczyzna zgłosił się do kliniki 2 tygodnie po zakończeniu farmakoterapii antybiotykami i sterydami. Nigdy wcześniej nie stosował profesjonalnych preparatów do pielęgnacji. Po wykonaniu 4 zabiegów w serii co dwa tygodnie, zaczerwienienie oraz wykwity zniknęły, poprawiło się nawilżenie skóry, jej koloryt oraz struktura. Mężczyzna przestał odczuwać dyskomfort po umyciu twarzy. Do pielęgnacji domowej wprowadzono produkty zawierające: 15% kwas mlekowy, ceramidy, 25% kwas azelainowy, niacynamid, składniki nawilżające, zastosowano krem ochronny z SPF 30 i antyoksydantami. W procedurze zabiegowej kosmetolog wykorzystywał peeling z 20% kwasem pirogronowym i 20% kwasem mlekowym z technologią DermShield.

Obraz zawierający osoba, ściana, wewnątrz, trzymający

Opis wygenerowany automatycznie

 

Olga Rykowska - Kosmetolog, odpowiedzialna za wprowadzenie produktów Noon Aesthetics do Polski. Właścicielka gabinetu Soulmate, w którym łączy kosmetologię holistyczną z merytoryczną wiedzą i doświadczeniem. Specjalizuje się w terapiach niwelujących objawy chorób dermatologicznych i skutki upływającego czasu.

 

Pobierz materiał: kliknij tu 

AESTHETIC CONCEPT
BIURO SPRZEDAŻY:

ul. Hanki Czaki 2/69 01-588 Warszawa
tel. 22 415 67 92, +48 668 040 694

e-mail: biuro@aestheticconcept.pl