APTOS


POBIERZ KATALOG
POKAŻ KATEGORIE

APTOS – BECAUSE YOUR BEAUTY IS OUR DUTY!

APTOS – nazwa pochodzi od łacińskiego słowa ANTI PTOSIS - przeciwko opadaniu. To jedyne nici na rynku, które faktycznie liftingują i rewitalizują tkanki.

Za skutecznością metod Aptos stoją zaawansowane technologie opracowane przez zaangażowanych, od  ponad 20 lat w ten projekt, lekarzy z rodziny Sulamanidze, którzy  na co dzień pracują z pacjentami, wsłuchują się w ich potrzeby oraz obserwują i analizują efektywność podejmowanych działań przeciwstarzeniowych.

Dzisiaj Aptos może poszczycić się 18 patentami, w tym 8 międzynarodowymi oraz licznymi światowymi nagrodami, w tym 5 prestiżowymi nagrodami Anti-Aging Beauty Trophies: trzykrotnie za „Najlepszą Nić Liftingującą”, za „Najlepszą rekonstrukcję twarzy” dla dr Konstantina Sulamanidze oraz  za „Najlepszą kliniczną korektę nosa” dla dr Albiny Kajaia.
 


W Polsce metody Aptos, zostały czterokrotnie nagrodzone Perłą Dermatologii Estetycznej - w 2013 roku jako „Najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu”, w 2017 roku w kategorii „Łabędzia szyja”, w 2018 roku w kategorii "Harmonia Piękna" oraz 2020 roku w kategorii "Nici".

 

    


Każda nowa metoda zabiegowa odpowiada na zapotrzebowanie rynku. Przeznaczona jest dla konkretnego wskazania i poprzedzona wnikliwą analizą procesów zachodzących w tkankach, które doprowadzają do powstania nieestetycznych deformacji, gdyż zupełnie inaczej zachowują się tkanki w miejscach silnej mimiki, narażone na ciągłą pracy mięśni na skutek chociażby uśmiechania; inaczej skóra podbródka, na którą silny wpływ ma grawitacja oraz często zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej, a zupełnie innego podejścia wymagają atroficzne obszary wokół oczu, szyja, czy strefy intymne. Dlatego Aptos promuje indywidualne podejście do pacjenta i dostarcza innowacyjne rozwiązania, które są w stanie sprostać zróżnicowanym potrzebom bez dokładania objętości, przy zachowaniu naturalnych rysów twarzy, przy pobudzeniu naturalnych procesów naprawczych w tkankach. Przed wprowadzeniem na rynek wszystkie produkty poparte są licznymi badaniami klinicznymi - dlatego Aptos to gwarancja bezpieczeństwa i efektywności zabiegowej.


Firma APTOS opracowała ponad 50 metod zabiegowych i wytwarza ponad 30 różnych rodzajów nici (z mikrowypustami, gładkie w kształcie spiral, warkoczy itp.), zarówno wchłanialne jak i niewchłanialne.Materiał, z którego wykonane są rozpuszczalne nici Aptos to kopolimer kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, nici nierozpuszczalne zbudowane są z polipropylenu. Sekret skuteczności, zarówno jednych jak i drugich, zawarty jest w zróżnicowanym, wielokierunkowym ułożeniu wypustów (haczyków).

Odpowiedni kształt wypustów, pozwala na zakotwiczenie nici w tkankach nie przerywając jej konstrukcji. Istotna jest także ilość wypustów  na całej długości nici (na każdym centymetrze 4 wypusty), tak aby zagwarantować utrzymanie tkanki w pozycji uniesienia. Na efektywność zabiegu ma także wpływ odpowiednie rozłożenie wypustów lewych i prawych (tzn. kierunek ich ułożenia na nici), inne dla metod z użyciem kaniuli (ułożenie parami), a inne dla metod z użyciem pary igieł.

Rok 2017 to innowacje w dziedzinie odmładzania trudnych obszarów wokół oka (dolnej i górnej powieki, doliny łez, jeziorek łzowych) za sprawą APTOS NANO LIFT  - implantowanie  za pomocą cienkich kaniul, rozprężających się mikroskopijnych warkoczy o długości 14 cm wykonanych ze stymulatorów kolagenu. Końcówka roku to wprowadzenie nowej nieinwazyjnej, a bardzo skutecznej metody unoszenia brwi, bez ryzyka silnego obrzęku, czy siniaków,  pozwalająca na przyblokowanie tkanek i zabezpieczenie przed opadaniem, za pomocą podskórnych kręgów wykonanych nową wersją APTOS NEEDLE BLUNT. Przełom 2017/2018 to silny rozwój technik Aptos w obszarze stref intymnych oraz wprowadzenie nowych ekonomicznych linii produktów LINEA METHOD I NANO EXCELLENCE.

 

 

 

 

 

Jeszcze w tym roku na rynek polski  zostaną wprowadzone nici 3 już generacji zawierające w swoim składzie, oprócz kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, kwas hialuronowy do jednoczesnego liftingu i odmładzania tkanek P(LACL)HA. Zalety kwasu hialuronowego takie jak działanie przeciwzapalne, stymulacja kolagenu i elastyny, nawadnianie tkanek, pozwoliły firmie Aptos zrobić krok naprzód „od doskonałości do perfekcji” – jak mówi jeden z twórców, dr George Sulamanidze.

Wprowadzenie nici wzbogaconych o kwas hialuronowy, poprzedziły 2,5 roczne badania, które potwierdziły natychmiastowy efekt liftingu z jednoczesnym efektem rewitalizacji, który po 2 miesiącach zostaje pogłębiony działaniem kwasu polimlekowego, oraz zdecydowane skrócenie okresu rekonwalescencji.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, OB, krzepliwość APTT bądź skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej. Przeciwwskazania: choroby autoimmunologiczne, ciężka choroba fizyczna, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym. W zależności od wskazań zabiegowych u Pacjenta (wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek) lekarz dobiera odpowiednie metody APTOS, tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie nici stałych APTOS (polipropylenowych).

OPIS ZABIEGU:

Zabiegi Aptos wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i polegają na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty nakłucia, odpowiedniego modelu nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

 


ZALECENIA POZABIEGOWE:

W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających.


MECHANIZM DZIAŁANIA NICI APTOS:

 • wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie,
 • wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je we właściwej pozycji,
 • materiał, z którego wykonane są nici, stymuluje produkcję elastyny i kolagenu. Wchłanianie nici trwa ok 1,5 do 2 lat, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji skóry pozostaje znacznie dłużej. Efekt nici wchłanialnych utrzymuje się 2-3 lata, w przypadku nici stałych 3-5 lat, a nawet dłużej.


ATUTY NICI APTOS:

 • zabieg na twarz i ciało, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn,
 • przywraca naturalny wygląd tak ceniony przez klientów klinik medycyny estetycznej, (w szczególności mężczyzn), nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek,
 • bezpieczny i małoinwazyjny – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia,
 • nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji,
 • użyte materiały są w pełni wchłanialne i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat,
 • produkty APTOS są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi,
 • szeroki wybór rozwiązań APTOS pozwala lekarzowi na indywidualne dopasowanie techniki zabiegowej do potrzeb i oczekiwań Pacjenta,
 • światowa jakość, europejska produkcja,
 • APTOS nr 1 na świecie - pierwsze nici do zabiegów liftingujących i największa ilość certyfikatów i patentów dla nowych produktów i rozwiązań,
 • zabiegi mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych lekarzy APTOS.

Ze względu na zakres zastosowania, metody Aptos możemy podzielić na metody uniwersalne (metody z zastosowaniem głównie kaniul) i metody wyboru (metody z wykorzystaniem różnych narzędzi). Wśród tych kategorii znajdują się metody dedykowane do liftingu twarzy i ciała, armirowania twarzy i ciała oraz metody specjalne:

 1. Face contouring
 2. Face and Body armouring
 3. Body contouring
 4. Sole method

 

POBIERZ ULOTKĘ

 


 AESTHETIC CONCEPT
We are an excellent beauty agency, advising a client on what is best for her. Give professional beauty technical services. There are many cooperative merchants, and the most recent one is replica Rolex watches merchant.
BIURO SPRZEDAŻY:

Biuro Sprzedaży i Centrum Szkoleniowe:
Józefa Bema 83/73
01-233 Warszawa

22 415 67 92, +48 604 775 163
e-mail: biuro@aestheticconcept.pl

Szkolenia MED: +48 692 446 856
Szkolenia Beauty: +48 666 326 509